| paranteză a întrebat:

Daca ma duc la dentist pentru ca am o carie ce imi va face?
Avand in vedere ca am 11 ani o sa doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| superdorex a răspuns:

Hai mai in ziua de azi sunt tot felul de chestii antidurere, de exemplu doctorul iti poate amorti maseluta cu un Spray si nu o sa te mai doara! Deci curaj!

| GenetiX a răspuns:

Nu conteaza varsta. Te va durea daca maseaua in cauza are nerv. Si are. Dar ca idee nu te va durea incat sa mori pe scaun. E o durere suportabila si nu constanta. Mai simti ici colo dureri bruste scurte, nu foarte multe. Daca-ti face injectie in gura nu doare decat pana iti face injectia care nu e deloc ca si o injectie normala. Doar intepatura doare. Nu si serul. PS: durerea exista.

| Diiiia a răspuns:

NU nu o sa te doara o sa iti puna plomba si atata, nu doare mie mi-a placut foarte mult, eu ador sa merg la dentist

| bogdyi a răspuns:

Da, iti crapa dintii laughing

| OtiliaP a răspuns:

Nu, de loc am avut si eu asa probleme. Unica ce o dati faca. Incet cu un fel de aparat o sati scoata caria ( nu doare de loc ). apoi iti pune o plomba. Gata. Funda?

| ZmEuRaA a răspuns:

Hei. Nu, poate prima data da, dar dupa aia te obisnuiesti.Bafta! Funda?

| cireasa a răspuns:

Nu te doare deloc, doar auzi niste zgomote ciudate.

| SomeOneHere a răspuns:

Nu doare.O sa curete caria, iar apoi o va acoperi cu o plomba daca este nevoie(nici punerea plombei nu va durea). Sper sa iti fie de folos.