| anonim_4396 a întrebat:

Daca mananc in fiecare dimineata o cana de iaurt cu cereale (orz, secara etc), organismul devine dependent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| veraa1234 a răspuns:

Nu. Nu devine dependent. Doar va dezvolta o "pasiune " pentru acest preparat culinar. Daca n-ai mai mancat pana acum asa ceva e posibil sa te doara putin burta la inceput dar dupa va trece, stomacul tau obisnuindu-se si urmatoarea data cand vei manca
nu va mai fi absolut nicio problema. Nu spun cert ca te va durea burta, deoarece e posibil ca stomacul tau sa fie obisnuit cu adaugarea de mancaruri noi.[cat non-sens happy ]
Sper ca te-am ajutat, intr-un fel. Bafta!

| oana5544e5 a răspuns (pentru veraa1234):

Iaurtul il prepar eu acasa. Mi se pare mult mai sanatos decat sa il cumpar din magazin.

| veraa1234 a răspuns (pentru veraa1234):

Mersi de funda!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Este o masa destul de sanatoasa si hranitoare!
O s ate saturi la un moment dat si vei schimba singur mediul de dimineata.

| CuriousStuff a răspuns:

Doar daca in acelasi timp bei si un pahar de alcool si fumezi si o tigara. Astea pot sa dea dependenta, iaurtul cu orz si secare nu pot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. este o gustare sanatoasa

| massary01 a răspuns:

Da, e mai rau ca tutunul si metanjetamina, ti-as sugera sa nu te apuci de la varsta asta