| Rebb00 a întrebat:

Daca timp de o luna mananc 1000 de calorii pe zi pot slabi 8 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CeaCuMasca a răspuns:

Logic că nu. Trebuie să faci sport și să înlocuiești mâncarea nesănătoasă cu cea... sănătoasă. Nicidecum să scazi din cantitatea normală.

| Marius1985 a răspuns:

Slabsti, dar apoi risti s apui totul la loc, poate chiar mai mult, Fa sport, manaca sanatos, fara prajeli, dulciuri si paine. Bea multa apa, si folsoeste si ceva care arde grasimile, ca asta: http://track.buythermacuts.ro/product/ThermaCuts/?pid=115&uid=1419

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Nu ma pricep la calorii, dar mananca putin si des si deloc dupa ora 8.

| Cosmin86 a răspuns (pentru UrsuletuChocolatiu):

Ce treaba are ora 8?

| UrsuletuChocolatiu a răspuns (pentru Cosmin86):

Se pun mai multe calori dupa ora 7. 8.

| Cosmin86 a răspuns (pentru UrsuletuChocolatiu):

Nope, se pun fix la fel de multe calorii. Ultima masa trebuie sa fie cu 2-3 ore inainte de culcare, indiferent de ora.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns (pentru Cosmin86):

Asa e mai bine eu stiu la mine ca eu ma culc dupa 10. happy

| Bitza91 a răspuns:

Glumesti? ce intrebare e asta. vrei sa mananci 1000 de calorii pe zi timp de 1 luna si sa mai si slabesti in acelasi timp 8 kilograme? da daca ma gandesc bine vei slabi vreo 80 de kilograme in PLUS happy

| Rebb00 explică (pentru Bitza91):

Adica?

| Bitza91 a răspuns (pentru Rebb00):

Ma frate nu vezi ce intrebare ai pus? cum ma intrebi "adica"? 1000 de calorii pe zi sa mananci tu nu ai idee cat inseamna? si pe deasupra timp de o luna! si mai vrei sa si slabesti? doamne! nu esti normal!