| Madalinagabriela123 a întrebat:

Daca vin din Belgia in Romania este posibil sa intru in carantina? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este obligatioriu, 14 zile!

| anonimg a răspuns:

Depinde prin ce tari ai trecut.
+4021.320.20.20 este numarul de telefon strict pentru informatii.
Sursa: http://www.mae.ro/......node/51759

Dar cel mai bine suni la ambasada Romaniei in Belgia. Gasesti numere de telefon aici:
http://www.mae.ro/node/3673

| Alverto a răspuns:

Da și nu. acum depinde daca ai temperatura sau prezinți simptome (și app. sa te aștepți la orice) știu că vrei sa fii langa familia ta, dar acum toți o fac pe propria răspundere (îți recomand să faci o analiză totuși înainte de a pleca) sa nu te pomenești acolo că "vacanta" ta se v-a termina in carantină