| AryennSm a întrebat:

Dau funda! Erau mai demult niste "iaurturi" (pline de chimicale, bineinteles) care aveau un topping interesant de fructe. Deci era iaurtul propriu-zis, iar dedesubt era acel topping, si cand voiai sa-l mananci trebuia sa-l intorci pe farfurie astfel incat toppingul sa fie deasupra, iar iaurtul dedesubt, rupeai apoi o chestie mica de plastic de pe capac si astfel iaurtul "cobora" in farfurie si toppingul "cadea" frumos pe el. Stiti cumva cum se numeau? Parca era ceva cu "f", dar chiar nu imi aduc aminte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vali1985 a răspuns:

Fruzu?

3 răspunsuri:
| Syndre a răspuns:

Ah, știu despre ce vorbești. "Iaurturile" alea încercau să fie un fel de Panna Cotta. O prăjitură italiană, chiar una din preferatele mele. Te sfătuiesc să o încerci când ai ocazia. happy

| AryennSm explică:

Da, Fruzu era! Multumesc!

| JarOfChinchillas a răspuns:

Un fel de budinca/ iaurt de la Dr. Oetker.