| MarTh a întrebat:

Buna! DAU FUNDA!
Eu de obicei am probleme cu insomnia de obicei si daca ma bag in pat de la ora 20:00 nu pot sa adorm pana la 1, 2 dimineata, dar nu asta este problema, eu am cosmaruri foarte rar, chiar daca din cand in cand ma uit la chestii horror si acum 2-3 luni, am avut un cosmar, care parea atat de real, incat simteam tot ce se intampla. Adica, simteam daca ma atingea cineva sau daca ma loveam, am mai avut vise de genu asta dar am visat ceva despre o fantoma si tin minte ca m-am speriat atat de tare, chiar daca eram constienta ca este doar un vis, tot m-am speiat si am incercat sa ma trezesc si chiar m-am trezit, dar cand m-am trezit am simtit cum imi ia foc tot corpul efectiv eram treaza, ma miscam, nu aveam febra sau ceva, dar simteam efectiv ca ma arde pielea pe tot corpul asa ca m-am bagat cu totul in patura si am adormit. Nu mi se mai intamplase asta niciodata si am crezut ca era ceva, ca m-am uitat la ceva horror, desi mie nu imi este frica de nimic, nici de fantome, nu stiu cum de m-am speriat atat de tare, nu prea am bagat in seama ce s-a intamplat, pana ieri, seara cand am avut tot un vis de genu asta, am adormit pe la 12 noaptea si am avut un vis ceva ca eram intr-un hotel si am coborat din camera si m-am dus la subsol dupa mama si cand am intrat inapoi in camera, erau si 2 frati de ai mei si mai erau 2 demoni urati. Eu simteam totul, eu eram constienta ca e un vis, dar m-am speriat si m-am asezat in pragul usii si am spus, trebuie sa ma trezesc si am inchis ochii strans si apoi m-am trezit speriata, desi pe mine nu ma sperie lucruri din astea, dar simteam ca ma arde pielea si ma furnica de nu mai puteam. Era ora 5:55 si m-am gandit sa nu imi trezesc parintii, si am incercat sa adorm inapoi, dar nu am putut decat pe la ora 6:30, pentru ca ma tot gandeam, nu ma uitasem la nimic horror si nu mi se mai intamplase decat odata, in urma cu 2-3 luni.
Ma puteti ajuta, va rog frumos, sa imi spuneti de ce mi se intampla asta si ce ar trebui sa fac ca sa nu ma mai arda pielea cand ma trezesc dintr-un cosmar, va rog frumos!
Eu ma uit de foarte mult timp la chestii horror si nu ma mai sperii, dar de ce mi se intampla asta?
Dau funda, plz!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Archangells a răspuns:

Nu iti foloseste la nimic sa te uiti la filme horror ba se pare iti da cosmaruri. Ai o senzatie de arsura probabil din cauza ca te trezesti brusc din somn si muschii sunt bombardati cu hormoni ai stresului, cortizol si adrenalina. Capilarele care iti captusesc pielea se dilata si transporta acesti hormoni care produc starea de arsura, cresterea temperaturii pielii. Nu te mai uita la filme demonice deoarece nu iti fac bine. Doamne ajuta!

| MarTh explică (pentru Archangells):

Voi incerca sa nu ma mai uit la chesti horror, iti multumesc!

| MarTh explică (pentru Archangells):

Faza este ca eu nu ma sperii de chesti din astea, eu nu stiu de ce m-am speriat asa de tare sau de ce simnteam totul, voi incerca sa nu ma mai uit la chesti horror