| KRISTINAxo a întrebat:

De 2 zile ma doare rotula piciorului drept, câteodată cu tot piciorul. Ma înjunghie. Ce am? Credeți ca as putea creste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In viata te mai doare o mana un picior, capu. 2 zile. Adu-ti amine ce-ai facut mai inainte de asta. Ai alergat, te-ai lovit la genunchi fara sa iti dai seama? sau pur si simplu si presiunea atmosferica sau umiditatea pot avea ceva de a face cu asta. Daca nu s-a umflat nimic, e ok. N-ai nici un organ vital in genunchi, care sa iti puna viata in pericol. Urmareste si tu o saptamana si vezi. Foloseste creme, ia o pauza, un repaos de la mers prea mult, si daca dupa o saptamana continua, mergi la doctor. Doar ca nu prea sunt eu de acord cu doctorii nostri care lucreaza cu depozite de medicamente, si te duci la ei, si de la o banala durere de unghie, iti prescrie 3 feluri de antibiotice, si inca vreo 5 feluri de pastile. Se uita asa la tine te analizeaza. Daca esti adult te intreaba si unde muncesti, daca esti copil, si unde muncesc parintii tai, ca sa stie cate pastile iti da, sa isi faca si ei norma, si agentii de vanzari medicamente. happy
Parerea mea e ca, daca genunchiul arata la fel ca celalalt, si durerea se duce, nu te doare mereu, e sa mai astepti un pic.
Tu stii cat de grava e situatia, eu ti-am dat un sfat din ce ai scris mai sus. Nu cunosc si alte detalii ale situatiei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Rotula scuze. nu am citit bine.

| Țoglă a răspuns:

Când pui astfel de întrebări trebuie să zici vârsta.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Da-te cu Diclofenac crema de 2 ori pe zi, e cam 7 lei se gaseste la toate farmaciile.

| 1Dezaxat a răspuns:

Tind sa cred ca un doctor ar avea raspunsuri mult mai reale decat internetul.

| RusCristian a răspuns:

Sunt multe motive în legătură cu problema pe care o ai. Și eu am o problemă similară la genunchiul stâng dar diferența este că eu am avut un accident de aproximativ 6 ani în care genunchiul mi-a fost distrus aproape în totalitate. Îți recomand să consulți un medic ortoped pentru o serie de analize!