Întrebare recomandată | TxOcs a întrebat:

De 3 ani..ma doare capu deasupra nasului(intre sprancene) tamplele,uneori maselele, in jurul ochilor si ma si ustura ochii foarte tare, aproape in fiecare zi(de obicei in a2a parte a zilei incep durerile si se accentueaza si uneori daca ma pun sa dorm durerile dispar)
Prima oara am crezut ca e o problema la ochi,am fost la oftalmolog si mi-a dat un tratament dar nu mi-au trecut deloc durerire dupa am fost la ORL, crezand ca am sinuzita pentru ca incepuse sa-mi curga sange din nas de 2-3 ori pe zi,mi-a dat un tratament, injectii si pastile.De la tratament nu mi-a mai curs sange din nas, in schimb capul inca ma doare foarte tare.
E posibil sa fie ceva mai mult decat o sinuzita..sau...
Un sfat, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa ai sinuzita, consulta un medic ca nu-i de glumit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai sinuzita, si eu am, de opt ani, si asta fiindaca nu am tratat-o.Sunt niste tratamente traditionale, pui sare intr-un vas la incalzit, dupa care pui sare intr-un ciorap fara perche si il pui pe frunte, si lasi acolo chiar daca te arde.Mai este un tratament asta cu siguranta te va ajuta, pui intr-o oala apa la fiert si pui cateva picaturi de inhalant, apoi acoperi oala cu un prosop iar tu bagi capul acolo in aburii aia fierbiniti. Tatal meu a avut sinuzita si s-a vindecat acum nu mai are nimic folosind metoda, un coleg de-al meu lafel.Eu inca mai am pentru nu m-am interesat, si boala sa agravat, poti verifica profilul meu, am pus o intrebare despre asta pe forumul asta.Inhalant gasesti la farmacie poti incepe din seara asta sa inspiri aburifierbinti fara inhalant daca nu ai acum.Recomandat ar fi sa-ti cumperi de la farmacie, nu e scump, imi voi cumpara si eu pentru si mie-mi curge sange si puroi din nas.