| anonim_4396 a întrebat:

De 3 zile din zona intimă îmi curge un lichid maro în loc de alb. Încă nu mi-a venit menstruația. E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Ai si alte simptome? Te ustura ceva, te doare? Daca nu ai alte simptome, esti deja la varsta la care ar trebui sa-ti apara menstruatia. Asa ca nu te ingrijora si tine foarte bine la igiena zonei.

| Ryanair8 a răspuns (pentru Lostlyric):

Nu am alte simptome.

| Lostlyric a răspuns (pentru Ryanair8):

Atunci, bine ai venit in randul femeilor! Iti vei blestema cel putin 4 zile pe luna de acum inainte. laughing

5 răspunsuri:
| Ryanair8 a răspuns:

Vreau să menționez că ciclul nu mi-a venit deloc, niciodată.

| DianusIoana a răspuns:

Înseamna ca ti.a venit ptt ca si mie cand mi-a venit prima oara la fel am patit.

| Anonym27 a răspuns:

Ar trebui sa vb cu mama ta ea va știi mai BN și dacă nu știe că puteți duce la un ginecolog
Dar dacă este să îți fii venit menstruația îți vei blestema cel puțin 4 zile in fie care lună pana când faci vreo 50/60 de ani și vei avea nervi tot timpul, vei plânge din orice, și vei avea niste dureri abdominale de zici că cine va îți bagă cuțite in burta încontinu
Mda deci nu cred că ai vrea să îți fii venit menstruația?