| MadalinaAndreeaF a întrebat:

Buna, de 4-5 zile am febra 39-40 încontinuu amețesc am gâtul umflat și când tușesc de la mâncărimea in gat, mă doare fruntea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medic!
In situata asta, infectia poate urca de la gat la creier si poti face meningita!
Prostia de a sta acasa cu o infectie atat de mare, iti poate costa santatea sau chiar viata!
Urgent la spital, necesitand imedioat injectii cu antibiotice puternice!

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Multumim ca ne-ai impartasit starile prin care treci.
Du-te la doctor! Vrei sa te ducem noi sau ce?
Nu inteleg rolul postarii.

| Gabipn2017 a răspuns:

Mergi la spital