| Mia999 a întrebat:

De 6-7 zile imi tot vine sa vomit insa foarte rar se intampla sa vomit insa am acea senzatie de vomitat, ma doare capul si sunt foarte molesita. Am luat o pastila de greata dar tot nu trece. Ma putetei ajuta cu ceva? Va multumesc din suflet

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ai probleme cu fierea.Va trebui sa iti faci analize.

| Faby3322 a răspuns:

Du-te la spital. Ce ti se poate intampla? Sa te vindeci!

| denyemy a răspuns:

Da si tu mai multe detalii... varsta, daca ai ceva analize recente, cauze pot fi multe.

| Mia999 explică (pentru denyemy):

Am facut analizele ieri, am facut si ecografie si am aflat ca am un rinichi usor deplasat. Insa imi tot vine sa vomit am acea stare dar nu vomit. Nu ma pot ridica din pat. Si mi.e frica sa ma duc la spital avand in vedere ca nu am fost decat atunci cand m.am nascut. Am 14 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| VeldroN a răspuns:

Te sfatuiesc sa mananci ceva cat mai racoritor si preferabil sa fie ceva acru ca kiwi sau mere din acelea verzi.Acreala face sa dispara starea de greata.
In caz ca nu stiai cand ai senzatie de voma ai niste sange inchegat si trebuie sa te masezi pe maini si pe brate sa pui sangele in miscare

| Maximflorina a răspuns:

Pai in perioada asta asa e! Du-te la doctor si vezi ce-ti recomanda sau daca nu bea niste ceaiuri!