| m4n1ak a întrebat:

de cam o saptamana imi apar niste bube rosii si ma mananca, sunt ca muscaturile de tantar. Am mai patit asa acum ceva vreme. Am fost la medic si mi-a dat Borenar si a trecut, acum am luat tot Borenar dar nu imi mai trec :/ Poate sa fie de la mancare? Suc? Tin sa spun ca inainte aveam tot alimentatia care o am si acum, dar nu am avut probleme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Alergie sau toxinfectie alimentara! iti recomand sa te speli bine cu apa si sapun in fiecare zi dupa ce ai umblat cu mainile la treburi gospodaresti! Sa speli bine legumele si fructele si sa le fierbi bine!

| Eduard619 a răspuns:

Probabil ca esti alergica la vreun fel de mancare ca mine de altfel trebuie sa descoperi si sa nu mai mananci genul alawinking