| sammie a întrebat:

Bună! De câteva luni au început să-mi tremure mâinile. Dacă trebuie să fac o poză ( de grup de preferat ), îmi tremură mâinile, picioarele, capul ( de cele mai multe ori ) etc. Și nu numai când fac poze, oricând. Îmi puteți spune de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la un medic neurolog, sa faci investigatii de specialitate!

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea putem spune de ce.Tremuratul e asociat cu multe afectiuni, si ar fi bine sa nu cauti pe google, deoarece te vei speria si ajunge la concluzia cea mai grava.Cel mai intelept e sa mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauze pot fi multe

https://www.medlife.ro/......-tratament

| Tranexamicacid a răspuns:

Cel mai frecvent e vorba de stres si lipsa de somn, calciu si magneziu, mai ales la o persoana tanara. Iti sugerez sa iei suplimente cu Ca, Mg, Zn si sa te relaxezi (sport, odihna, etc)

| PrintesaLuiMareAnda a răspuns:

Buna Te rog frumos sa imi dai un mesaj la mine privat vreau sa vorbesc cu tine daca se poate eu nu pot iti dau mesaj