| Kukis a întrebat:

De câteva luni mă confrunt cu niște dureri grave de picioare, simt cum se zbate pulsul si am o stare de agitatie continua. Simt niste furnicaturi de sus pana jos, care sunt imposibil de ignorat. Nu mai suport. E un chin pentru mine, e ca si cum ai avea o emotie incontinuu. Uneori vad cum se zbate muschiul, nu stiu ce sa fac.
Am fost la medici, majoritatea dau vina pe niste pastile de anxietate/ depresie pe care le iau de ceva timp.
Nu stiu cum sa scap de durerea aceasta de picioare, simt ca mi se usuca picioarele, e foarte deranjant. Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat, care a trecut prin asa ceva sau stie despre ce vorbesc, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Antopuff a răspuns:

Poate fi reactie adversa a pastilelor de depresie

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Din ce spui tu aici durerea pare sa fie una severa mergi la o clinica privata pentru analize, unele pastile pentru depresie anxietate etc sunt groaznice mai rau te innebunesc decat sa te trateze mai ales daca sunt prescrise de un medic haihui dupa ureche sa zic asa... si, pastile pentru depresie si anxietate sunt foarte multe cauta online cum poti substitui pastilele pe care le ai sau cel putin subtanta activa din ele si incearca sa le inlocuiesti o perioada vezi cum te simti dar nu dormi pe urechea asta... anxietatea si depresia se poate trata daca iti doresti si fara foarte multe medicamente. sunt ceaiuri la plafar foarte bune din plante care te pot ajuta sa treci peste depresie, anxietatea e putin mai dubioasa..in orice caz daca nu te simti bine mergi la un medic specialist.