| Ralucaacular2019 a întrebat:

De câteva zile am o durere in gât dar parca o am doar când îmi aduc aminte de ea și nu o am la înghițire... sunt și foarte stresată in perioada asta cu virusul Corona... sa fie placebo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă e asa cum spui înseamnă că cauza ar putea fi de natura anxioasa, psihica cauzata de prea mult stres anxietatea în unele cazuri da astfel de simptome "fantome". Fa abstracție de toate problemele din jur și nu te mai gândi acolo și nu o sa mai ai probleme încearcă sa fi mai relax totul e trecător.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti atat de stresata, bea 3-4 ceaiuri fierbinti pe zi, fiindca virusul moare cand inghiti ceva cald.