| Dragosteaestegratis a întrebat:

De câteva zile, dupa ce ies din dus incep sa-mi tremure mainile (in special degetele si, mi se distanteaza usor unul de celalalt) de parca mi-ar fi frig. Obisnuiesc sa-mi umplu cada cu apa si sa imi scot mâinile in afara in timp ce ma sprijin cu mâinile de cada, iar palmele (sa zic asa) sunt undeva in afara cazii si, brusc incepe sa imi tremure palmele! Este cumva din cauza apei fierbinți sau cum? Si cand stau in pat, simt ca se misca ceva sub mine, dar nu stiu ce ar putea fi. Si dimineata de asemenea incep sa imi tremure usor degetele! Ce ar putea fi? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maria_Mary_1962 a răspuns:

Vezi sa nu fie apa prea calda. si cum stai cu tensiunea?

| Dragosteaestegratis explică (pentru Maria_Mary_1962):

Iti multumesc din suflet ca mi-ai raspuns! Ma gândeam eu ca ar putea sa fie din cauza apei mult prea fierbinti. Incep sa tremur si cand ma trezesc diminata (in special diminata) iar cand incerc sa ma concentrez pe ceva, mi se misca involuntar capul si, cand ma uit in laterale, incepe sa imi tremure, dar foarte putin, iar daca clipesc de mai multe ori în timp ce ma uit in laterale, parca nu mi se mai misca deloc (sau poate mult prea putin) in aceasta perioada nu prea dorm suficient de mult si nici nu respect orele de masa. Ma trezesc din somn, si mănânc la ora opt seara un senvis si nici apa nu beau destulă! Miscare nu fac deloc, as putea spune ca sunt mult prea sedentară, dar ma voi duce luna viitoare sa-mi fac un set de analize complet! Ma gândeam ca ar putea fi de la ochi (problema cu miscarea involuntară a capului) deoarece, am ochiul drept iesit din orbită si, am citit undeva ca, cauza ar putea fi de la tiroida pentru ca, imi mai misc si picioarele involuntar si tresar imediat cum ma atinge cineva, sau, cand ma ating eu de cineva. Multumesc pentru raspuns!

1 răspuns: