| Andreeeeeeeea2000 a întrebat:

Buna,de câteva zile ma confrunt cu niste dureri îngrozitoare de cap însoțite de ameteli si stari de slăbiciune.
Am mai trecut prin asta si înainte deci nu e o problemă veche iar doctorul de familie mi-a dat calciu pe baza unei analize la sânge și o săptămână de spitalizare in care am făcut injecții si perfuzii pentru anemie.
Faza e că după ce am iesit din spital eram mai varza ca oricând si durerile mai puternice.
As vrea sa stiu daca ati trecut prin astea si daca ar trebui sa consult un alt medic.
Ps:niste soluții sa amelioreze durerile pana ajung la un medic mi-ar fi de ajutor.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Consulta un neurolog el iti va face niste investigatii corecte, si iti va da un diagnostic corect. Durerile de cap pot avea numeroase cauze, si de aceea trebuie sa stii care este cauza principala aparitiei acestor simptome.Prezentate cat poti de repede la medic

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Trebuie sa te duci la medic si punct. Nu suntem specializati in domeniu sa iti dam un raspuns concret si daca te tratezi dupa ureche, vorba aia, s-ar putea sa ajungi la spital intr-o stare naspa.

| Andreeeeeeeea2000 explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Deja am mentionat:vreau ceva sa mai calmeze durerea pana ajung la medic.

| BuffaloSoldier a răspuns:

Fix la fel am fost si eu acum 2 saptamani. 5 zile la rand ma durea capul ingrozitor. Se pare ca a fost o raceala, ceva la sinusuri si mi-a trecut

| Andreeeeeeeea2000 explică (pentru BuffaloSoldier):

Ai luat ceva sau ă trecut de la sine?