| AndreeaCristian11 a întrebat:

De câteva zile mi-au ieșit niște pete maronii-roșii pe piele, neregulate, nu sunt ieșite în relief și nu mă mănâncă deloc. Am multe în zona bazinului, pe spate și burta și câteva pe picioare. O să merg la dermatolog curând, doar că sunt puțin speriata pentru că nu am avut niciodată.
Țin să precizez că sunt într-o perioada stresanta. Dacă aveți o idee ce ar putea fi, mi-ați fi de ajutor. Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Seamana cu alunitele?
Poate pentru ca sunt alunite. Se spune ca fiecare persoana are un nr deterninat de alunite iar la soare ii vor aparea treptat.
Si eu daca stau in soare ma aleg cu alunite si sa stii ca astea nu dispar, le poti scoate dar nu dispar de la sine.

| JustForFewSeconds a răspuns:

Eu cred ca ai mancat ceva stricat sau care nu i-a placut corpului.

| BoBoAlin a răspuns:

Poate să fie și de la căldură, stresul este punctul numărul 1 clar sau dacă nu este o intoxicare de la alimentație.

| ElenaCata8 a răspuns:

Am avut ceva de genul de la căldură dar poate fii si de la stres sau o alergie la mancare. Nu te speria... dacă era ceva mai rău aveai mai multe simptome.