| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, de ce când trag de un dinte care se mișca ma doare capul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil ai infectie la baza dintelui.
Mergi la dentist sa-ti faca o radiografie la dinte si sa vada daca nu-i nevoie intai de antibiotic si poate nu-i nevoie sa-ti scoata dintele, doar sa trateze infectia.

| Necunoscutu92 explică (pentru Violleta2022):

Dintele oricum trebuie scos ca numai daca il ating încet se mișca si da ma voi duce la dentist

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un nerv mai sensibil

| alex15ccc a răspuns:

Posibil ca gingia sa fie inflamata, asat inseamna o posibila infectie