| MadalinaaIoana a întrebat:

De ce imi amortesc picioarele de nu mi le mai simt cand merg sau cand stau de exemplu mai mult timp in picioare sau pe scaun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| EmaS a răspuns:

Una din cauze poate sa fie lipsa de calciu.Sau circulatia periferica proasta.Ginkgo biloba stimuleaza circulatia sangelui in inima si vasele sanguine si previne atacul de cord si accidentele vasculare cerebrale. Imbunatateste memoria, dar si alte functii ale creierului. Are efecte benefice asupra acelor parti ale corpului care au o vascularizatie mai bogata si activitate mai intensa: inima, creierul, ficatul. Ajuta la prevenirea si inlaturarea tiuitului in urechi (acufene). Imbunatateste circulatia periferica prin efectul special de vasoreglare al substantelor continute in acest extract.