| Anonim2htqbf a întrebat:

De ce in fiecare an, aceleasi luni imi intarzie menstruatia aproximativ o saptamana? mentionez ca nu am nici o problem medicala ( am fost la medic ).In luna ianuarie cand e foarte frig si in luna septembrie ca se face trecere de la cald la rece ( acum e cald, peste 4 minute frig)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cucicea_Roland_1999 a răspuns:

Raspunsul e simplu
Datorita metabolismului tău happy
Ar putea fi niște gene moștenite, verifica dacă mama ta are aceeași pățanie ca și tine. Dacă nu, probabil bunica. Nu e nimic pentru ce sa re jngrijorezi. Nu e chiar "intarziere". Ovarele tale nu vor sa producă chiar atunci ovulul, atâta tot.