| Anaa939839393 a întrebat:

De ce la primii 6 dinti din fata de jos, la gingia dinăuntru mai exact, am marginea gingiei gri? Am mancat un sandwich si simteam ca ma doare si de atunci a aparut acea margine gri, sa-mi fi rănit gingia cu paine(painea era facuta la sandwich maker)? Dar nu ma doare, nimic! Ma dau cu glicerina.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

S.a invinetit daca a intrat putina paine sau a ros prajeala de gingie, o sa dispara de la sine in timp

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! De cît timp ai aceasta afectiune a gingiei si a dinților? Ai incercat sa rezolvi problema cu spălatul pe dinti, apă de gură si ață dentară si nu a functionat? Poate ai paradontoză si in acest caz trebuie un consult medical, cabinetele stomatologice sau deschis, dar trebuie tu sa te programezi si sa vada doctorul ce anume ai, ce varsta ai? Sănătate multă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu crezi ca stim? Mergi la medic el te va consulta si i ti va spune cauzele. Ce varsta ai?

| Anaa939839393 explică (pentru anonim_4396):

Daca as putea m-as duce...dar nu pot deoarece nu sunt cabinete deschise...