| norby_8572 a întrebat:

De ce ma doare oare capul dupa ce stau 1 ora sau 2 la calculator sau la televizor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kitu2012crys a răspuns:

Depinde nordi.Dexemplu daca inainte stateai mai mult atuncia treb.sa te doar capul. Iar daca sthai mai mult inseamna ca iti dispari neoronii.atunci cand esti la calculator si stai mult inseamna ca neuronii i-au foc.ate grav.de alta parte ai putea avea probleme cu ochii.de la ochi se transmite si durerea de cap. sper ca ti-am fost de folos.

5 răspunsuri:
| Diiiia a răspuns:

Poate ai nevoie de ochelari.

| Anarchy_9738 a răspuns:

Poate ca ai nevoie de ochelari. Cel mai bine e sa mergi la medic.

| andutz a răspuns:

Pentru ca stai prea mult cu ochii in calculator, concentrata doar la el. Mi se mai intampla si mie. Cel mai bine e sa faci o pauza de 15 minute o data la o ora de stat la calculator. Si nu te teme e normal pentru ca radiatiile care le trimite calculatorul nu sunt chiar asa de bune pentru organismul nostru. Si poate nu stiai dar am auzit si eu la stiri ca oamenii care stau pe zi la calculator mai mult de 4 ore au riscul mult mai mare de mortalitate si sunt mult mai expusi la boli si obezitate. Sper ca ti-am fost de ajutor, chiar daca ai dat deja fundita. Noapte buna! laughing

| norby_8572 explică:

Port ochelari de un an happy...nu stiu de ce nu-si fac efectu

| norby_8572 explică:

Ms andutz happy