| Mocanu30Mari a întrebat:

Bună.De ceva timp am grețuri, dureri de cap care nu ma lasă doar dacă beau un calmant, dar dupa revin.Pe langa toate acestea mai am si ameteli si uneori mai si tremur.Joi cand am plecat spre locul de munca m-am urcat in autobuz si am ametit,am dat cu partea dreapta a capului de o teava din autobuz si imediat am picat pe scaunul de langa.Mi-a luat ceva timp sa-mi revin cat de cat, dar m-a durut rau capul in acea zi, a doua zi la fel si pana azi la fel m-a durut.Aseara eram pe punctul de-a pleca spre urgente daca nu ma lasa durerea.In continuare am ameteli, grețuri si durere de cap.Ce e de facut? Sa merg sau nu la urgente? Mi-e cam frica de spitale.Multumesc frumos pentru raspunsuri.ps nu stiu la ce categorie se incadreaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să te vadă un medic, să îți faci niște analize.

| Emma30555 a răspuns:

Du te la medic, la urgenta daca vrei, nu trebuie sa ti fie frica, trebuie sa iti faci niste analize, investigatii