| Bianca777 a întrebat:

De ceva timp am o problema destul de enervanta, am inceput sa fac candidoza vaginala, recurenta. La inceput nu am bagat in seama pentru ca trecea de la sine, dar acum se intampla continuu, imi trece la menstruatie si dupa 2 zile apare iar. Am o secretie ciudata, specifica si uneori mi se irita foarte tare zona. Am 16 ani, nu am avut contacte sexuale. As merge pentru tratament la ginecolog dar acum nu se fac programari si nu e un moment adecvat. Va rog, daca aveti ceva sfaturi pentru ca chiar nu stiu ce sa mai fac ca sa treaca. Este vreo problema daca speli zona cu gel de dus normal? Eu asa ma spalam intotdeauna dar am citit ca distruge flora.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dandinelle a răspuns:

Poate la farmacie iti pot da macar o crema pentru iritatii, iar in situatia actuala poate si ceva tratament.
Ar fi bine sa-ti iei un gel de dus intim, cu ph neutru, ca sa nu te iriti de la alte substante, de asemea ai grija ce mananci, si evita fructele acidulate gen portocale.
https://bioclinica.ro/......-tratament