| anonim_4396 a întrebat:

Buna, de ceva timp ba mi-e frica ca o sa fac un atac cerebral ca mor, deja e stresant happy. Cred asta ca am o cefalee de tip tensional de ceva timp, am inteles ca e din cauza stresului si ca sufar de anxietate. Dar absolut orice senzatie din corp cap si tot asa o consider cum ar fi ceva grav si mi-e frica laughing Cum ati gandi in cazul meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Fa-ti un control, eventual un RMN la cap. Si vezi clar ce ai si ce n-ai.

| christall a răspuns:

Salut. Cel bine e sa-ti faci un Rmn daca nu ti-ai facut pana acum. Mie doctorul pentru anxietate mi-a recomandat sedatif pc, jumatate de pastila cand simti ca esti stresat, se suge.

| Dddonkey a răspuns:

Vezi doctorul intai si daca ai posibilitate si vrei cateva sedinte de terapie.