| Anna0111 a întrebat:

De ceva timp, la sala, mi se înfunda urechea dintr-o data. Precizez ca acum câteva zile am mers prin frig, fără ceva la urechi și cred ca asta este motivul. Este posibil sa am otita? Nu am dureri sau ceva, doar ca tot pățesc chestia aia la sala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Edmonds2342 a răspuns:

Este posibil. Cel mai bine faci un control la un medic ORL

| WaterDrop a răspuns:

Sau un simplu dop de cerumen. Oricare ar fi cauza, tot la cabinetul ORL gasesti rezolvarea.

| QuelQui a răspuns:

Doar la sala ti se infunda urechea? Nu e de la frig. E mai grav. Mergi la medic.

| Anna0111 explică:

Doar la sala, acolo fac efort deci de la efort ar fi.