| sergiu19997 a întrebat:

Buna, de ceva vreme nu pot dormi noaptea!
Deși eu as vrea sa dorm nu pot sunt cum creste adrenalina in mine. Nu stiu ce sa fac, voi ce mi-ați recomanda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Somnul este important pentru corp. Lasa orice preocupare de seara: tel., tableta, computer, fa o plimbare mai lunga inainte de culcare sau peste zi, ca sa fii obosit, sport de-a lungul zilei, mancare usoara seara, ceai de seminte de marar sau levantica si lasa gandurile pentru a II - a zi! Preocuparile despre sexul feminin lasa-le pe alta data si totul va fi OK! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut aceiași problema.
Dacă consumi cafea, cola in general chestii cu cofeina renunță la ele.
Încearcă ziua sa ai activitate fizică și psihică sa te obosești.
Când te pui in pat noapte lasă toate gândurile prostiile ce te macină și relaxează te.
Înainte de culcare bea un pahar cald cu lapte...eu înainte să dorm mă uit la desene (chit că am 22 de ani) mă plictisesc și adorm instantaneu.

| Dan193 a răspuns:

Eu la fel ma trezesc pe la 4-5 dimineata si pe urma pe la 9 mi se face un somn de mor. As vrea sa stiu si eu.

| Shophia18 a răspuns:

Esti indragostit? big grin

| Marylen a răspuns:

Ai incercat sa bei un ceai de tei inainte de culare, daca nu functioneza iti recomand Glisepan e un produs 100% natural din plante si nu creaza dependenta.

| NoulCont a răspuns:

Eu îți recomand ceaiul de levantica.