| alexalx1234 a întrebat:

Bună. De două nopți nu pot dormi fiindcă de fiecare dată când stau culcat am stări de vomă. Voi ajunge la medic abia miercuri, dar simt că nu mai pot rezista. Aveți niște sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la urgenta! Nu este de gluma. Nu lua medicamente la sfatul unor "medici" de pe TPU ca nu exista!

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la Urgente, nu mai astepta pana miercuri. Poti avea vreo problema care se poate agrava pana ajungi tu la medic.

| Iote a răspuns:

De ce abia miercuri? E caz de urgenta.
Deja de doua zile stai asa? Mergi acum la spital.

| sweetys a răspuns:

Încearcă sa iei un kebene plus sau forte sau ceva pentru arsuri, și nu mai manca prăjit, cartofi, varza și chestii acide (suc, citrice)

| Salontanul a răspuns (pentru sweetys):

"Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical." Deci fara sfaturi medicale!

| sweetys a răspuns (pentru Salontanul):

Din moment ce a zis ca merge la medic, nu i-am zis sa ia ceva foarte puternic, este doar cărbune și sa evite cele mai rele mâncăruri care pot duce la starea de rău. A zis ca merge la control. Dacă citești întrebarea îți dai seama ca răspunsul meu a fost pe subiect. Nu i-am dat și mod de administrare ( ex: o pastilă la 3 zile) și rețetă? Treaba fiecăruia ce face, dacă el sta 3 zile acasă și moare, sau merge la urgențe. Dacă nu îți convine, propune adminilor sa modifice secțiunea sănătate sau sa o desființeze?

| Salontanul a răspuns (pentru sweetys):

Inca o data: nu dai raspunsuri cu medicamente! Medicamentele se dau de catre medic dupa o anumita procedura si dupa un consult preabil. Ce n-ai inteles?

| Georgexyz99 a răspuns:

Esti vaccinat btw?