| Ioana_Luiza_1974 a întrebat:

De doua zile am dureri insuportabile la menstruatie. Am luat nospa, piafen., algocalmin. Ma dor si picioarele si spatele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Beti un ceai de tei cu o felie de lamaie si mergeti urgent la medicul de famlie sa va consulte!

| dirtyraccoon a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara niste calciu, pe mine mă ajuta. Eu am folosit Clorocalcin. Cumpara si Ibuprofen sau Nurofen pentru durere, dar iti recomand sa cumperi Ibuprofen pentru ca Nurofenul este Ibuprofen si inca un ingredient care nu e deloc important (cred ca ii de gust sau ceva asemanator).

| Mrr2000 a răspuns:

Eu pot sa iti ofer un sfat, nu sta descaltata/fara sosete pe parchet, pardoseala, gresie rece, pentru ca vei raci la ovare. happy

| RianaAlexia a răspuns:

Nu prea vad intrebarea dar cred ca o pot gasi.
Pentru durerile de burta, pune apa calduta intr-o sticla si tine-o in zona in care te doare.Pentru spate, nu cred ca merge tehnica asta, sar poti incerca asta: incalzeste o perna/pernuta (o tii langa calorifer sau teracota.Depinde ce ai) si pune-o sub tine sub spate.Cat despre picioare, nu stiu.Incearca un masaj? Funda?

| Ioana_Luiza_1974 explică:

Da. Ma doare burta