| SyncMasterSA300 a întrebat:

Buna!
De doua zile ma doare in interiorul gurii spre masele. Nu este o rana si nu pare sa fie vreun cos, doar ma doare o mare parte din gura jos in partea dreapta.
Nu este foarte rau cand vorbesc sau nu fac nimic, dar daca mananc doare.
Ce stiu este ca ieri am baut ceai foarte repede si poate m-am fript.
Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pune glicerina boraxata cu stamicin, te ungi in gură cu solutia asta, pui pe un betisor de vata din acela care se folosesc pentru curatarea urechiilor, sidaca ai vreo aftă, sau bubă unde te ai ars, va dispărea imediat cu acest medicament.

| SyncMasterSA300 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu cred ca am toate chestiile astea prin casa sad

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SyncMasterSA300):

Cumperi de la orice farmacie, sunt si cele non stop, nu trebuie sa ai totul in casă, ca poate nici nu stiai la ce sunt bune, daca vrei sa te vindeci repede, fă asa, daca nu, faci cum doresti tu.

| SyncMasterSA300 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mersi, maine merg la farmacie happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SyncMasterSA300):

Multumesc si eu pentru fundă, multă sănătate si o saptămînă usoară.

5 răspunsuri:
| SyncMasterSA300 explică:

Daca continua tot asa la sigur merg la stomatolog, dar pana atunci pot calma cumva durerea?