| Anisoaraaa0 a întrebat:

Buna, de ieri ma doare calcaiul cand pun mana acolo se vede un punct asa maroniu spre gălbui, cred ca am ceva in picior(la calcai).
Dacă am cum sa il scot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Punctul ala maroniu cu galben, este probabil infectie.
Probabil ai o teapa in picior. Trebuie sa speli piciorul f bine cu apa calda sis apun, sa inmoi bine pielea si apoi sa incerci sa scoti ce este acolo, cu un ac, saun un varf de forfectura, acre in praelabil a fost sterilizat cu alcool.

| Anisoaraaa0 explică (pentru Violleta2022):

Ok,mulțumesc mult
☺️☺️