| sansaxstark a întrebat:

Bună!
De noaptea trecută am început să am diaree.
Si ma duc foarte des la baie.
Mâine am un examen important de la care nu pot lipsi si nu stiu ce sa fac!
Nu avem voie la baie in timpul examenului, iar asta ar însemna să merg din 20 in 20 de minute.
Am baut ceai de menta, am mâncat pâine prăjită și covrigei dar nimic nu se întâmplă.
Credeți că o sa imi treacă până maine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lola200228 a răspuns:

Mănâncă orez alb fiert fără sare, doar așa! Și mănâncă mâine înainte de examen 2 banane care o sa te constipe. Asta e singura soluție și mănâncă multă pâine prăjită. Și bea apa deoarece ai eliminat multe toxine prin diaree care te deshidratează.

1 răspuns:
| Aube a răspuns:

Orez fiert, gol fara nimic altceva. O portie zdravana. 1-2 felii de paine si niste covrigei, nu ajung.