| nustiu6 a întrebat:

Buna,de o luna am un ritm haotic al inimii si recent am niste dureri ciudate, am fost la cardiolog si mi s-a spus doar sa slabesc.Noaptea cand aproape adorm, am o durere mai puternica a inimii si imi amorteste mana stanga cand stau intins.Ce poate sa fie? Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum ce poate fii? Doctorul tocmai ti-a spus ca esti gras si trebuie sa slabesti!
Asta este adevaratul motiv: grasimea care este prea multa pe inima si ii ingreuneaza miscarile.
Ia in serios sfatul medicului si slabeste, fiindca nu este de gluma!

| Nonolita a răspuns:

Fiind tu supraponderal, inima oboseste, nu mai face fata. Imbracata in grasime, nu are loc sa se miste. Cum inainte nu aveai aceasta problema, e clar care e cauza. Slabeste si va fi totul bine. Si mai putine energizante.