| AndreiIonut2000000 a întrebat:

Bună!

De obicei imi iau parul de sub ochi cu ceara calda, dar ieri am incercat sa mi-l iau cu benzi cu ceara rece.
Si s-a iritat foarte tare.
Am incercat tot felul de creme dar toate ustura foarte tare.
A ramas semn in acel loc, cred ca s-a luat un strat de piele..parca sunt ars.
Ce pot sa fac ca sa treaca?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Parerea mea e ca nu poti face mare lucru, va trece de la sine, dar daca vrei totusi sa,, ajuti" procesul de vindecare iti pun un link cu o pomada care ar putea sa-ti fie de folos.
https://www.emag.ro/......D4V9WBBBM/
In alternativa, da-te cu putin ulei de cocos, merge la fel de bine, amelioreaza durerea si ajuta la vindecare
Dar am o mare curiozitate daca esti amabil. E prima oara cand aud de,, par sub ochi". Despre ce e vorba?

| Yurisa a răspuns:

Da pai ti-ai jupuit pielea, nu esti iritat laughing nu ai ce sa faci, dar iti recomand crema de galbenele pentru vindecare mai rapida