| OanaG a întrebat:

de prin aprilie am avut dureri de cap, care m-au luat din senin, intr-o dimineata m-am trezit si aveam o durere insuportabila loalizata in crestet. Nu vars, nu am greata. Am fost la un medic orl sa vad daca e cumva o sinuzita,[am facut radiografie]acesta mi-a zis ca e o nevralgie, nu am sinuzita, mi-a dat antibiotice si acasa laughing, dupa cateva zile iar durer m-am dus la un oftalmolog am miopie mica 0.25 resp 0, 50, dar acesta mi-a dat si o trimitere la neurologie, am fost si acolo m-a consultat, examen neurologic, echilibru ce se face... mi-a zis ca dpdv neurologic nu am nimic si mi-a pus diagnosticul de cefalee, mi-a dat paduden si piracetam 10 zile, durerile insa au cedat pentru o vreme, dar capul tot ma doare in crestet fruntea, deasupra sprancenelor, sunt zile in care nu ma doare deloc 3-4 zile dar dupa iar 2-3 zile durere si iar ma lasa. Mentionez ca port ochelari de o luna si mai mereu am senzatia de nas infundat cand ies afara imi curge de zici ca e robinet laughing o secretie apoasa. Poate ma ajutati voi, poate a-ti trecut prin asa ceva. Nu stiu ce sa mai cred, mi-e frica de medicii din Romania. S-au tampit toti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| GabrielStefan a răspuns:

S-ar putea sa fie sinuzita.asa se manifesta sinuzita.intreaba la farmacie ce medicament trebuie sa iei si mai incearca cu alifie chinezeasca.ai grija de tine