| Bubunini a întrebat:

Bună.
De săptămâna trecută mă supără gâtul, dar mi-a trecut și acum iar mă doare, dar amigdalele, ba mă dor amândouă, ba dreapta, ba stânga. De marți mi se întâmplă asta, ieri am luat niște pastile de supt dar nu cred că îmi trece pentru că am mai luat odată și degeaba, trebuia antibiotic, sunt și răcită cred că am avut sinuzita că am scos galben..De marți și acum dar și cu apă, nu știu ce răceală m-a prins dar sunt mai mulți din clasă mea răciți. Eu acum aș vrea să îmi iau antibiotic că mă doare...și dacă stau s-ar putea să se agraveze, nu fac febră, dar sunt doar inflamate și mi se pare că sunt un pic umflate, că la mine amigdalele de abia se vedeau. Ce ziceți, să iau amoxacilina că eu îmi luam cefaclor dar e mai tare decât amoxacilina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| kopli a răspuns:

Cu toate aceste simptome stai asa de o saptamana? Si vrei reteta de aici? Mergi numaidecat la medic.

| Bubunini explică (pentru kopli):

Am luat antibiotic, sunt super răgușită și tușesc și plus a trecut doar aproape 4 zile nu trece gâtul așa repedewinking

| kopli a răspuns (pentru Bubunini):

Esti "super" inconstienta. Cu asa ceva te duci din prima zi. Dar, e sanatatea ta, faci cum vrei.