| claudiui a întrebat:

De un an ma confrunt cu o problema foarte stanjenitoare. Elimin foarte des gaze foarte urat mirositoare care nu dispar niciodată, sunt mereu prezente. Dupa ce mananc ma balonez foarte repede si ma doare burta. Dupa cateva ore imi incepe sa.mi "cante" stomacul foarte urat. Dupa cateva minute (15-20min) de borboroseala,inceteaza. Cand merg la scoala,cand ma pun pe scaun incepe adevaratul cosmar. Elimin gaze non-stop si incepe sa puta toata clasa. Nu mai pot. Va rog sa ma ajutati. Toti colegii imi spun ca e din cauza nespalarii dar nu este asta. Am fost la doctori, am facut radiografii si nimic. Toti mi.au spus ca nu am nimic. Dar eu stiu ca am o problema. Si nu stiu ce e. Va rog sa ma ajutati. Multumesc! Am uitat sa mentionez ca din cauza acestor simptome mi.au aparut si vergeturi pe sani si burta, ma ingras foarte brusc si slabesc la fel de brusc. Cer ajutor din partea dumneavoastră. Nu știu ce sa mai fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

O parte a gazelor eliminate se datoreaza faptului ca inghiti aer cand manaci, alta parte ar putea fi de la sucurile acidulate, alta ar fi de la alimentele care iti fermenteaza in stomac, ia si tu carbocif carbune medicinal, altceva nu stiu ce sa iti zic