| Taetae58 a întrebat:

Buna,de vreo 2 luni am un nodul la nivelul gatului care e destul de marisor..nu ma doare la atingere si am fost si la medic si a spus ca acest nodul are un rol impotriva bacteriilor..in trecut am avut o infectie dentara care s-a tratat prin extractia dintelui cu pricina. respectiv acum 2 ani, dar ma ingrijoreaza ca nu mai trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LifeLust a răspuns:

Avem niste noduli care se umfla ca rezultat al infectiolor in corp, in fata gatului, sub barbie daca-mi amintesc corect.

Daca-i umflat nu el e problema, poate ca infectiile n-au trecut. Ce-a zis doctorul de bacteriile alea?

| Taetae58 explică (pentru LifeLust):

In urma analizelor a spus ca nu e vreo problema doar ca tine microbii la distanta acel ganglion sau cum se numeste si ca nu e motiv de oanica si ca poate ramane asa si un an pana isi termina treaba.dar nu stiu ce sa spun

| LifeLust a răspuns:

Poti sa condultinsi un alt doctor sa-i spui ce ne-ai spus noua, sa vezi si o alta parere.

| LifeLust a răspuns:

Cred ca microbii nu mai sunt dar el ramane asa un timp. Din ce am citit se poate sa fie asa, in special ca nu ti-a dat tratament.
Daca te simti bine, e ok.