| Aly_6441 a întrebat:

Bunahappy De vreo 2 saptamani am o crapatura in coltul gurii. Este dureroasa, mai ales cand deschid gura. Nu am mai avut niciodata si nu cred ca este herpes, nu am avut niciodata desi am baut de atatea ori dupa tatal meu care face frecvent.
Am incercat crema de galbenele dar cand pare ca trece, apare iar.straight face Nu mai stiu ce sa fac. Este nevoie sa merg la dermatolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta herpesul nu se prezinta ca o crapatura... eu am avut ceva de genul si mi-a trecut dupa vreo sapt ...era ciudat.Am si eu cu galbenele si cu balsam hidratant, dar de 3-4 ori pe zi timp de 5 zile. Daca nu-ti dispare dupa mai bine de o sapt nu strica un control kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba la farmacie de plasturi pentru herpes. Compeed parca si mai sunt cateva modele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu...mie mi se facea din cauza ca nu beam apa suficienta (1 pahar pe zi cel mult beam).
Incearca tincutura de bitter suedez. Ustura putin dar va trece definitiv. Eu asa am scapat de ea.
Poti incerca si rostopasca (e o planta), dar ustura tare. Dar sa stii ca te vindeci si mai repede.
Nu e nevoie sa mergi la dermatolog.happy
Bafta!

| ClaudiuTDG a răspuns:

Preferabil sa nu mai bei dupa tatal tau. Spune-i sa isi puna bautura in cana, ca daca o mai tii asa o sa ai o zganca urata happy Beti amandoi din cana, nu e greu. Totusi iti recomand si o sedinta la dermatolog happy