| Fma a întrebat:

Bună, de vreo 2 zile ma doare foarte tare în partea stângă sub coaste, ce poate fi?
Starea mea e urmatoarea:durere constanta dureroasa în partea stângă sub coaste, respirație grea cum sa zic ma ea câte o durere cu tot cu respirație.
Ce poate fi și care este cauza? Menționez ca efort nu am făcut și nici nu m-am lovit sau căzut, m-a luat asa durerea pur și simplu dintr-o data, dar care persista cum am zis la început de 2 zile.
Ce îmi recomandați.
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aici nu sunt medici si consultarile nu se fac online. Mergi la medicul de familie sau la urgenta!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Durere constantă dureroasă, dar ce limbă vorbesti? Esti arab? Sau turc?

| Nirvanaaa a răspuns:

Un consult la interne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi splina, stomacu, pancreasu, colonu, nu avem de unde sa stim noi

| Ka0ru a răspuns:

Mergi la medic.

| 53223567899875431245666 a răspuns:

Să faci un EKG la inimă și odihnă foarte multă