| anonim_4396 a întrebat:

de vreo doua zile mi-a aparut un fel de galma pe lobul urechii drepte langa gaura de cercel.prima oara am crezut k e un cos si am dat cu solutie dar nu a trecut.cand apas ma doare si e foarte tare.e inauntru, nu se vede in afara ca un cos.ce as putea sa fac ca sa treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Daca te ingrijoreaza ai putea sa mergi la medicul de familie, sa iti spuna despre ce este vorba.

| Empathizer a răspuns:

E un mic abces. Poti sa mai astepti o zi-doua, sa vezi daca se sparge si dreneaza singur. Daca nu, mergi la medic. Exista o mica sansa sa mearga cu tratament antibiotic, fara incizie chirurgicala.

| RainboyDash a răspuns:

Ti l-ai infectat din cauza cercelului, du-te la medic

| Alynutsa_Ionita_1997 a răspuns:

Nu mai atinge deloc locul acela si se va vindeca singur..am patit si eutongue