| Lalala001 a întrebat:

Bună!
De vreo doua zile simt ca am ceva în gat. Nu ma doare, pot manca și înghiți normal, însă este o senzație foarte deranjanta. De parca este o bucata de mâncare acolo.
Am și vomitat, însă senzația este tot acolo.
Știți cumva ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Unii medici nu vor să munceasca nici daca ii platesti pentru ca parerea mea este ca sunt cam incompetenti si scarbiti sa le dea pacientul lectii
chiar daca ar sti ce trebuie sa faca ca sa se invete minte pacientul sa nu mai fie atat de cult pentru ca medicii nu ar mai avea din ce sa traiasca ei nu vor vrea sa te ajute si sa faca ce iit spun eu aici : traheostomie si laringoscopie cu camera video!
asta este de făcut!

| zilog a răspuns (pentru zilog):

Dar acum să îțî dau și explicația care îî va enerva pe medici la culme să vadă că te pricepi eu cred că le-ar veni sa te ucidă doar pentru ca să nu se răspândească în populație ideea că s-ar putea ca si omul de rând să mai știe câte ceva!
Eu dacă aș fi medic răutăcios cum mi-ai spune chestia asta cum ai muri de gripă aviară sau ce mai e la moda acum! ca să te învăț minte să nu mai dai idei și la alții că ar putea să șție ei lucruri!
pentru că dacă pacientul știe lucruri atunci noi medicii ce să mai facem chiar să punem mâna să învățăm vrei să gâfâim!? șî aș lua seringa aia mare și ți-aș fac o mare injecție cu aviară sau porcină să nu mai deștepți și pe alții că îmi iei pâinea de la gură!

SECRETUL ESE FAPTUL CĂ TU ÎN GÂT POȚI AVEA ÎNTRE TRAHEE ȘI ESOFAG CA O MICĂ PUNGULIȚA din piele unde se pot aduna frimituri de mâncare puțin aspirate când ai vorbit cu mâncarea în gură azi o frimitură mâine o altă frimitură până când sa strâns ca o mică nucă verde are cam diametrul de 22 milimetri
ceva mai mare de cât o mazlină mare

Ceea ce nu vor medicii să audă de la tine șî pentru care o să îșî bată joc de tine și nu o să te servesca cu nimic

este să le spui că s-a lipit de cilii de pe trahe reziduri de mâncare care acum au format un bol alimetar care chiar îți pune viața în pericol

si chiar este o urgență

dar ei pentru ca sunt platiti la ce muncesc daca or sa vrea să îțî dea dreptate
or să se gândesca ce bani scoatem noi de la sistemul de sanatate
pe acest caz ce aplauze primim
poate mai facem o operatie

si de si ar putea sa o scoata pur si simplu cu laparoscopul fara nici un fel de interventie chirurgicala
au ei o camera video care are un cleste in varf cu care pot sa apuce asemenea gunoaie sau au si furtune cu care ar putea sa aspire mizeria respectiva

ei vor spune ca ai cancer ca este un chist acolo care poate sa fie de cancer si ca iti trebuie neaparat operatie

si atunci sa le spui toate injuraturile romanesti si din partea mea ca si eu am trecut prin asta

zile asa din tot sufletul

apoi iti zic eu ca din 1997 m-am chinuit asa pana intr-o zi in care am tot cercetat eu si mi-a venit ideea ca poate sa existe ceva colo mizerie si tot eu pot sa scap de mizeria respectiva

eu mancam antibiotice tot timpul pentru ca tot timpul tuseam de la acea mizerie
am facut si aerosoli zeci de ani

pana intr-o zi in care eu am reusit sa o scot de acolo printr-o procedura inventata de mine

am tot tusit am tot tusit in speranta ca o sa sara de acolo
si tot nu sarea

dar simteam ca este ceva acolo
si pana la urma dupa 20 ani de chin
m-am gandit

stateam in picoare in fata patului si am incrucisat mâinile
adica am pus o mana pe un umar si o mana pe celalalt umar
ca sa ma apas pe piept
asa cum stateam eu in fata patului am tras aer tare in mine cat am putut eu de mult mi-am umplut plamanii si abdomenul
apoi in momentul in care imi venea sa tusesc
mi-am dat drumul drept in fata ca si cand ar pica un stalp de curent
si m-am lovit de pat intentionat in timp ce tuseam

si surpriza ghici ce
a iesit din mine
a sarit de acolo, cand a iesit m-a lovit direct in dinti, l-am prins era un cocolos
un bol limentar imputit putrezit care putea mai rau de cat un mort

si l-am analizat si erau frimituri putrezite de paine in general apoi ceva malai si alte gunoaie frimituri de carne cred

dar m-am chinuit ani de zile

ma nanca in gat in urechi si in cerul gurii in fundul gatului cate o data si in nas si imi venea sa ma scarpin tot timpul undeva in gat
si simteam asa parca as fi avut un mar in gat ceva oprit acolo

Daca și tu vei fi salvata exact cum am fost eu salvat atunci chiar te implor sa ii injuri pe toiti medicii care or sa iti spuna tot felul de bataconii si sa faci video filmare si sa mi-o trimiti si mie si sa o postezi pe tot internetul sa faci un documetar cum medicii
te-au trimis sa faci aerosoli la orl cu hidrocortizon
in loc sa scoata mizeria prinsa pe trahee in cilii de pe trahee

si injurai din partea mea ca la usa cortului daca iti spun ca trebuie operatie

si multumesc lui Dumezeu ca m-a salvat
Slava Domnului!

| Yohei a răspuns:

Nu, dar ar trebui să te duci la un consult ceva, poate doamne ferește se întâmplă ceva!