| anonim_4396 a întrebat:

Bună. De vreo săptămână am o durere, amorțeală zona anus coccis coloana (la coloana am ciocuri asa mi s-a zis)!
Am fost la doctor proctolog și am hemoroizi și o fisura, fac tratament.
Saptamana aceasta am observat ca am ca un gol între fese și acolo simt amortit ..parca se contracta mușchii anusului și sunt amortiti! Parca nu am control asupra anusului asa zic eu.
Cu scaunul ies ok
Ce poate fi? La ce doctor trebuie mers?
O părere va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Avrămuţ_Alexandru_George_1985 a răspuns:

Mergi întâi la medicul de familie, apoi te va redirecționa unde ai nevoie.