| MadQueen a întrebat:

Buna happy de vreo saptmana mi s-a intamplat sa am o tuse seaca si alaltaieri a inceput sa ma doara hatul sa am afrisoane si sa fac febra. Am stat acasa am luat paracetamol si acum sa simt mai bine insa gatul tot nu m-a lasat. Ma doare atat de tare incat abia pot inchiti. Partea ciudata e ca mi s-a umflat gingia in interior(spre cerul gurii) si doare putin si e si mai rosie. In plus daca pun mana pe cat, chiar sus sub barbie simt ceva ciudat, ca un nod sau ceva umflat si daca apas putin ma doare.
Am fost la doctorul de familie s-a uitat in gatul meu si a zis ca nu am nimic. Am luat pasile de gat si am baut o gramada de ceai da nu sunt sigura daca o sa imi treaca si sunt putin ingrijorata. sad
Ce credeti ca ar putea fi? oare e ceva grav? Multumesc pentru raspunsuri happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IoNuTz96 a răspuns:

Ai putea avea umflati ganglionii sau ai putea avea aprindere la plamanai straight face, in orice caz esti racita, ai prins un virus, mergi la medic mai exact si vezi ce ai.

| KatyyLWA a răspuns:

Am avut si eu probleme cu gatul si am luat Bioparox.acum nu stiu daca este bun pentru problema ta.mai bine intrebi mai intai doctorul daca poti sa iei(sau chiar si farmacistul)