| AnnaCriss343 a întrebat:

Buna, deci am avut contacte sexuale neprotejate si acum pe 28 februarie trebuie sa-mi vina menstruatia dar tocmai pe 28 au inceput sa ma doara sanii si am dureri de burta de scurta durata si azi suntem 3 si tot nu mi-a venit.Credeti ca pot fi insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

Pai,daca trebuia sa iti vina in februarie, acum e aprilie! laughing
Ai facut-o neprotejat, evident ca se poate sa fiti 3 deja(cel putin)laughing
Ia un test de sarcinawinking
Durerea sanilor, mai degraba sensibilitatea lor, crampele abdominale pot fi primele semne de sarcina, nu neaparat de menstruatiehappy

| debarasator63 a răspuns:

Mergi la medicul tau ginecolog. Dupa consult o sa stii ce ti se intampla, pana atunci nu sunt decat supozitii.

| NeaNicu78 a răspuns:

Ana este posibil sa fi însărcinată, dar în același timp poți să ai o dereglare hormonala ( și să-ți vină ciclul mai târziu) sau chisturi pe ovare ( la fel dereglează ciclul, nu te speria se tratează cu anticoncepționale, și îți rezolvă 2 probleme te scapă de chisturi și îți reglează ciclul) dar pentru a fi liniștită consulta un medic ginecolog ( nu-ți fie rușine ) și îți va spune cu exactitate ce problema ai, sa ai grijă de tine și multă sănătate alaturi de cei dragi. Baftă

| DauViata a răspuns:

In cazul in care esti însărcinată eu va sfătuiesc să păstrati copilul.

Avortul este o capcana care te face sa crezi ca scapi de o problema, când de fapt fugi de o binecuvântare iar asta te va afecta toată viața.
Avortul a fost inventat de oameni fără scrupule, care nu au nicio remușcare daca ucid un copilaș - acesta are suflet din momentul conceperii.

In speranta ca poate te va ajuta, am sa las aceste link-uri cu marturii despre avort:

www.avorturiregretate.ro si www.femeifericite.com

precum si o solutie de ajutorare a mamelor care doresc sa faca afort pentru ca (ele cred ca) nu au venituri pentru a asigura cresterea copilului lor:

www.dauviata.ro

Ma ofer personal sa va ajut cu bani lunar dimp de 1 an sau pot oferi indrumare catre cineva care te poate ajuta astfel. Daca este insarcinata, te rog, da-i o sansa acelui copil si contacteaza-ma.

Să ne auzim cu bine!