| Бьянка a întrebat:

Deci... am mancat acum cateva minute o patratica si putin de ciocolata Milka cu zmeura. Dupa ce am inghitit am observat ca ciocolata a expirat din mai... Se poate intampla ceva? Sunt foarte speriata!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Stai linistit/a, eu am mancat o ciocolata nemteasca intreaga expirata de vreo 2 luni. Evident ca m-am uitat pe data expirarii dupa ce am terminat de mancat. Mi-o daduse cineva care tocmai venise din afara. Nu am patit absolut nimic.

| T0T a răspuns:

Poate să ți se facă rău de la stomac dar nimic mai mult. Acum dacă acea ciocolată abia o cumpărasei sună la protecția consumatorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cel mai rau caz te strici putin la burta (diaree) dar la cat ai mancat nu mori asta e clar laughing

| AlexDFY a răspuns:

Da, este foarte posibil sa ramai gravida

| Byanka0097 a răspuns:

Nu se poate intampla nimica

| Бьянка explică:

GreyN, la ce te referi cand spui "rau de la stomac"? Se poate ajunge la voma? Tin sa precizez ca am un fel de emetofobir ( frica de a vomita) si fac atacuri de panica...