| Catalinintrebare a întrebat:

Deci am o problema cateodata am palpitatii dar si cand am le am, le am serios. De exemplu astazi am avut antrenament la 6 jumatate la fotbal. La 8 am ajuns acasa si de atunci tot am palpitatii, e ca o vibratie a corpului. Faza este ca acum este ora 11:44 si tot am. Am luat 2 sedatif pc dar la fel... Nu stiu de ce.Am facut analize mi-a iesit lipsa de calciu 3.92 parca nu ft mare. E normal la lipsa de calciu sa ai palpitatii de genul? Ma refer la o pauza in timpul batailor..Cand fac efort. Simt doar puțin cand alerg ft tare dar eu am mai fost la antrenamente pana acum 3-4 luni. Si nu aveam nimic. Toate astea au aparut in vacanta de iarna. Am 13 ani apropohappy. Iarna nu am mai facut sport si acum am revenit si nu neapărat dupa ce fac efort mare... Uneori stau liniștit si deodata am. Dar dupa ce fac efort cum a fost acum am foarte mult timp cateva ore. Asa din incet incet ajunge la maxim si dupa iar incet ma refer la palpitatii. Am vorbit cu parintii mei si ei au spus ca astea sunt simptomele la calciu. Dar mi se pare prea mult totusi. Un prieten mi-a spus ca e de la dulciuri. Si recunosc ca nu exista zi in care sa nu manac ciocolata sau alte tâmpenii. Daca ar fi de asta as putea sa ma las. Dar nu cred.Va rog ajutati-ma. Mama mi-a spus ca daca as fi avut ceva la inima as fi lesinat pe teren.Dar totusi simt uneori intepaturi mici cand alerg ft tare mai mult e faza de disconfort decât de durere.Dar ma sperie foarte, dati-mi niste sfaturi va rog(nu fumez, nu beau cafea. Recunosc poate sunt putin stresat uneori in unele zile dar totusi).Nu am ameteli sau ceva doar palpitatii si atat.Ce sfaturi imi dati? Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ExpertulCiocanar a răspuns:

Mergi la Dr. Raul Cristian