| anonim_4396 a întrebat:

Deci de câteva zile mi-e greata, mi-e balonat stomacul, e tare si am diaree. Ce poate fi? Sfaturi sau ce as putea sa iau. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 76loredana a răspuns:

Buna ziua!
Dupa simptome pare sa fie entercolita.
Incearcati sa luati Debridat 100 mg cate 3 pe zi (la dimineata, la pranz si seara). Se va tine regim alimentar (cu orez fier, banane, paine prajita, ceai de musetel sau menta) Daca nu cedeaza in 2-3 zile trebuie consult medical.
Sanatate multa

3 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Stomacul este un organ foarte pretentios dar si sensibil! Cel mai bun pentru acesta este,in fiecare dimineata, sa adaugi intr-un pahar sau cana ta care bei mereu un varf de cutit de bicarbonat de sodiu, o jumatate de lamaie de la care iei zeama adaugand-o peste bicarbonat in pahar si il umpli dupa aceea tot cu apa! Amesteca aceasta compozitie si consum-o in fiecare dimineata cu jumatate de ora inainte de micul dejun zi de zi! Te va ajuta sa ai ph-ul stomacului neutru, vei scapa de aciditate gastrica si aduce beneficii corpului precum slabirea, intr-un timp destul de scurt si o stare de bine.Renunta si la mancarea fast food si nu lua citrice pe burta goala deoarece produc aciditate gastrica! Iar anual efectueaza analizele, pe langa cele normale, si pentru Helicobacter Pylori.Numai bine! Meriti"a doua sansa"

Răspuns utilizator avertizat