| AnielAn a întrebat:

Bună, deci voi merge la mare și voi avea ciclu. Pot intra intra în apa fără absorbant? Când fac baie, se oprește așa ca m-am gândit ca și în mare se va opri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu mai esti domnisoara poti folosi cu incredere ob. Si vara mea foloseste si e ok.

| AnielAn explică (pentru anonim_4396):

Din păcate încă sunt virgină

| Justme1997 a răspuns (pentru AnielAn):

Este perfect ok sa folosesti ob cand esti virgina, am folosit si eu. Nu intra in apa fara nimic

| Adry05 a răspuns (pentru Justme1997):

Aloo, menționează-i că există ob speciale pentru virgine, nu orice ob că-și poate rupe himenul cu unul normal.

| Alexandrionelu a răspuns:

Dacă mergi la Marea Roșie e ok happy

| Clytia a răspuns:

Sunt niște pastile care îți vor opri sângerarea. Eu am cerut la farmacie și după doua zile, mi-a mai curs foarte puțin, spre deloc.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Da se opreste pentru o milisecunda pentru ca nu ti dai seama dupa cand o sa iesi din mare o sa vezi cum se scurge sangele pe picioarele tale.
Decide clar nu o sa poti intra in mare.

| Maripapaia a răspuns:

Depinde de persoana. La unele se oprește dupa baie, iar la altele nu.
Eu cand eram la mare si eram pe stop, imi puneam deasupra costumului o pereche de pantaloni negri facut dintr-un material asemănător cu cel al costumului de baie. Dacă nu ai asa ceva, poti să-i cumperi sau sa tai o pereche de colanti/egari.
Ar fi mai okay sa nu riști, după părerea mea, dar tu faci cum crezi tu.
Baftă.
Fundă?